zde se nacházíte:
Úvod > Windsurf-foil > Pálava víkend

Super víkend s windsurfing-foilem na Pálavě

Vodní nádrž Nové Mlýny - ATC Merkur Pasohlávky

Vydejte se s námi na Jižní Moravu. Nejteplejší klima v ČR, otevřená krajina s druhou největší vodní plochou v ČR a vinné sklípky  zde vytvářejí asi nejlepší podmínky pro windsurfing-foil v naší republice. Přesto, že je nádrž velmi rozlehlá, není se čeho bát. Pokud Vás vítr odfoukne dál od školy, přijedeme pro Vás s motorovým člunem. Bezpečnost je pro nás na prvním místě!!!

Přihlásit se na kurz

Výuka

Windsurf foiling je další dimenze windsurfingu. Ten pocit, když letíte nad vodní hladinou je prostě boží. Hlavně můžete klouzat již ve větru od 4 m/s.

Výuka windsurfing foilu je podmíněna tím, že zájemce zvládá jízdu ve skluzu v obou poutkách (předním a zadním na obě strany) a v trapézu. Věk zájemce o kurz je minimálně 15 let.

Výuka je vedena vyškolenými instruktory s asistencí motorového člunu. Den se začíná teoretickou částí a nácvikem manévrů na suchu, poté následuje praktický nácvik na vodě dle větrných podmínek, kde jsou instruktoři neustále na blízku s radou i pomocí. To nejdůležitější je správné nastavení celého vybavení, které Vám vysvětlíme. Pro správné a rychlé zvládnutí foilu používáme video rozbor z jízdy s opravou chyb, které uspíší vaše pokroky.

Začínáme s nácvikem skluzové jízdy bez zvedání plováku nad hladinu s foilem a základními obraty. Poté následují první pokusy o levitaci. Jízda v levitaci a obraty. Zdokonalování obratů v levitaci. Máme k dispozici několik typů foilů i foilových prken.

Pro snadnější nácvik jízdy v levitaci máme k dispozici i E-foil.

Výuka probíhá obvykle 2 - 3 hodiny dopoledne a 2 - 3 hodiny odpoledne dle počasí a hlavně větru. Ukážeme Vám též, jak nastrojit plachtu, vysvětlíme, jak si vyladit komplet.

Ubytování

Na víkendy si prosím zajistěte ubytování sami, zde najdete odkazy:


Kemp

ATC Merkur se nachází u obce Pasohlávky cca 40 km od Brna. V okolí kempu najdete nespočet vinných sklípků, cyklostezek a kulturních i sportovních atrakcí.

Pro milovníky bujaré zábavy a rušných večerů doporučujeme červenec a srpen, kdy můžete využít letní kino, vinné sklípky, grilování, živou hudbu a diskotéky. Pokud máte rádi spíše klid, kouzlo přírody, silnější vítr a méně lidí, je vhodnější červen a září.

Vybavení kempu: WC, sprchy, kurty pro tenis (kurt na tenis nebo nohejbal), plážový volejbal, tobogán, trampolíny, nohejbal, minigolf, půjčovna loděk a šlapadel, půjčovna trekingových kol, wakeboarding, půjčovna paddleboardů (SUP),  potraviny, restaurace, letní kino, wifi internet.

Stravování: V campu je několik prodejen potravin a nespočet restaurací, kde si každý najde to své. Můžete využít také kempovou kuchyňku s el. vařiči (nutné vlastní nádobí).

Doprava

Stačí se dostat do Brna a potom autobusem směr Mikulov až ke kempu. Autem se k nám dostanete z Brna směrem na Mikulov. Po 35 km, těsně před nájezdem na hráz přes jezero je odbočka a cedule ATC Merkur.

Termíny

Každý víkend od 27.dubna do 24 září.

Kurz začíná vždy v sobotu v 10 hodin a končí v neděli cca v 17 hod.

Dvoudenní kurz pro Vás klidně zajistíme i mimo víkend.

V ceně je zahrnuto:

• Výuka windsurfingu 4 - 5 hodin denně.

• Zapůjčení kompletního vybavení pro windsurfing-foil.

• Zapůjčení neoprenu, vesty a trapézu a helma.

 

Jednodenní kurz windsurfing foilingu 2490,-Kč

Dvoudenní kurz windsurfing foilingu  4500,-Kč

Objednávka jednodenních a dvoudenních kurzů na tel: 602 253 132, nebo Mgr. Aleš Kaczur, tel: 602 757 029

Přihlásit se na kurz

Kemp Pasohlávky

ATC Merkur
Pasohlávky - Nové Mlýny I.

Navigovat

Jak se k nám dostanete?

Autobusem z Brna směr Mikulov až ke kempu.

Autem se k nám dostanete z Brna směrem na Mikulov. Po 35 km, těsně před nájezdem na hráz přes jezero je odbočka a cedule ATC Merkur.