zde se nacházíte:
Úvod > Windsurfing > Pálava týden

Týdenní windsurfing kurz na Pálavě

Nové Mlýny - ATC Merkur Pasohlávky

 

Vydejte se s námi na Jižní Moravu.  Nejteplejší klima v ČR, otevřená krajina s druhou největší vodní plochou v ČR a vinné sklípky  zde vytvářejí asi nejlepší podmínky pro windsurfing v naší republice. Přesto, že je nádrž velmi rozlehlá, není se čeho bát. Pokud Vás vítr odfoukne dál od školy, přijedeme pro Vás s motorovým člunem. Bezpečnost je pro nás na prvním místě!!!

Ceník a přihlášky

Výuka

Většinu dne Vás budeme zasvěcovat do tajů windsurfingu, přičemž zažijete jistě hodně legrace, dobrodružství, nových pocitů,  zážitků  a  poznáte  také spoustu nových přátel. Kurz zvládne opravdu každý.

Výuka je vedena špičkovými instruktory s licencí, ve skupinách podle úrovně F1 - F4, dle nejmodernějších výukových postupů. Začínáme teorií, ukázkami a nácvikem manévrů na suchu. Pokračujeme stabilitou a samotným výcvikem na vodě. Instruktoři jsou během výuky na vodě na blízku radou i pomocí.  Kurz zvládne opravdu každý. Výuka probíhá obvykle 2 hodiny dopoledne a 2  hodiny odpoledne dle počasí a hlavně větru. Ukážeme Vám též, jak nastrojit plachtu, vysvětlíme, jak si vyladit komplet.

Skupinu pokročilejších učíme další manévry dle dosažných dovedností.

Když nebudete serfovat

Při nepřízni počasí, nebo když si budete chtít odpočinout od windsurfingu, jsou Vám k dispozici naše paddleboardy, volejbalové a nohejbalové kurty či minigolfové hřiště. V okolí je mnoho krásných míst na výlety jako např. Mikulov, Valtice, Lednice, Pálava. Nedaleko kempu jsou i cyklostezky na kolečkové brusle a kolo, aquapark - Aqualand Moravia s vodními atrakcemi, skluzavkami, vířivkami, saunami nebo přímo na velké laguně wakeboarding. Samozřejmě žádné z aktivit nejsou povinné, proto můžete svůj volný čas využít, jak uznáte za vhodné.

Ubytování

 • V našich stanech.
 • Ve vašem vlastním stanu nebo přívěsu.
 • Chatka - F4
  bez sociálního zařízení, jen základní výbava
 • Bungalov ATC Merkur
  vlastní WC a sprcha, kuchyňský kout s vařičem a nádobím  +480 Kč os/den v červenci a srpnu). Nutná včasná rezervace!
 • Apartmány v okolí
  vlastní WC a sprcha
 • Vlastní ubytování

Kemp

ATC Merkur se nachází u obce Pasohlávky cca 40 km od Brna. V okolí kempu najdete nespočet vinných sklípků, cyklostezek a kulturních i sportovních atrakcí.

Pro milovníky bujaré zábavy a rušných večerů doporučujeme červenec a srpen, kdy můžete využít letní kino, vinné sklípky, grilování, živou hudbu a diskotéky. Pokud máte rádi spíše klid, kouzlo přírody, silnější vítr a méně lidí, je vhodnější červen a září.

Vybavení kempu: WC, sprchy, kurty pro tenis (kurt na tenis nebo nohejbal), plážový volejbal, tobogán, trampolíny, nohejbal, minigolf, půjčovna loděk a šlapadel, půjčovna trekingových kol, wakeboarding, půjčovna paddleboardů (SUP),  potraviny, restaurace, letní kino, wifi internet.

Stravování

V campu je několik prodejen potravin a nespočet restaurací, kde si každý najde to své. Můžete využít také kempovou kuchyňku s el. vařiči (nutné vlastní nádobí).

 

 

Vybavení školy

 V naší půjčovně nabízíme nejmodernější vybavení pro všechny kategorie surfařů, ať už pro děti od 8 let, začátečníky či pokročilé.

 • pro začátečníky 30 kompletů plováky Hi-fly a BIC:164 - 240 litrů  + dakronové či monofilmové plachty od 3.0 metru do 5.0 metrů čtverečních
 • pro pokročilé plováky Fanatic a Starboard 95 - 165 litrů výtlak + kvalitní monofilmové plachty Duotone, Northsails, Gaastra a Simmer od 3.7 do 8.0 metrů čtverečních
 • pro děti od 8 let speciální dětská prkna Fanatic Ripper 100 - 120 litrů se středovou ploutví, lehké dětské plachty 1,5 - 3,6 metru.
 • pro všechny trapézy Duotone, Prolimit,  Mystic, vesty Konig, Mystic a GUL, neopreny Prolimit a Mystic

Termíny:

 Od 9.6. do 31.8. 2024, vždy po jednom týdnu. Zahájení a ukončení kurzu je vždy v neděli

 

V ceně kurzu je zahrnuto:

 • Výuka windsurfingu - skupinová.
 • Zapůjčení kompletního vybavení pro windsurfing.
 • Zapůjčení neoprenu, vesty a trapézu jen pro Vás na celý kurz.
 • Zapůjčení vybavení pro doplňkové sporty – padlleboardy
 • Minigolf, pronájem tenisového kurtu, tři beachvolejbalové kurty, letní kino.
 • Surfařské tričko.

Ceny:

Budete-li surfovat na vlastní výbavě máte slevu 700,- Kč.

Ceny: Všechny uvedené ceny jsou za osobu.

1 týden kurzu 4990,-Kč

 

Ceník a přihlášky

Provozovna Pasohlávky

ATC Merkur
Pasohlávky - Nové Mlýny I.

Tel: 602253132

Navigovat

Jak se k nám dostanete?

Autobusem z Brna směr Mikulov až ke kempu.

Autem se k nám dostanete z Brna směrem na Mikulov. Po 35 km, těsně před nájezdem na hráz přes jezero je odbočka a cedule ATC Merkur.