zde se nacházíte:
Úvod > Windsurf-foil

Windsurfing-foil

Chorvatsko       Pálava      Pálava půjčovna

Windsurf foiling je další dimenze windsurfingu. Ten pocit, když letíte nad vodní hladinou je prostě boží. Hlavně můžete klouzat již ve větru od 4 m/s.

Výuka windsurfing foilu je podmíněna tím, že zájemce zvládá jízdu ve skluzu v obou poutkách (předním a zadním na obě strany) a v trapézu. Věk zájemce o kurz je minimálně 15 let.

Výuka je vedena vyškolenými instruktory s asistencí motorového člunu. Každý den se začíná teoretickou částí a nácvikem manévrů na suchu, poté následuje praktický nácvik na vodě dle větrných podmínek, kde jsou instruktoři neustále na blízku s radou i pomocí. To nejdůležitější je správné nastavení celého vybavení, které Vám vysvětlíme. Pro správné a rychlé zvládnutí foilu používáme video rozbor z jízdy s opravou chyb, které uspíší vaše pokroky.

Začínáme s nácvikem skluzové jízdy bez zvedání plováku nad hladinu s foilem a základními obraty. Poté následují první pokusy o levitaci. Jízda v levitaci a obraty. Zdokonalování obratů v levitaci. Máme k dispozici několik typů foilů i foilových prken.

Pro snadnější nácvik jízdy v levitaci máme k dispozici i E-foil.