zde se nacházíte:
Úvod > Windsurfing > Typy kurzů

Obtížnost kurzů

F1 - S windsurfingem začínám

Pro začátečníky, kteří na  windsurfingu buď nikdy nestáli, nebo se ještě nedokážou s jistotou vrátit do místa startu. Náplň kurzu: seznámení s vybavením a teorií windsurfingu, bezpečnost, manipulace s windsurfingem, rozjezd, jízda v daném kurzu, obrat proti větru. Výuka probíhá na stabilních plastových plovácích s výtlakem nad 180 litrů.

F2 - Už nějak jezdím a dokážu se vrátit

Pro mírně pokročilé, kteří bezpečně zvládají řízení kurzu a obrat proti větru (réčko), dokáží se bez obtíží vrátit do místa startu. Náplň kurzu: zdokonalení jízdy na zaďák, obrat po větru (halza), plážový start, pro šikovné seznámení s trapézem na dakronových plachtách s plastovými plováky od 160 do 220 litrů, postupné zmenšování plastového plováku a začínáme jezdit s monofilmovými plachtami.

F3 - Umím toho dost a chci začít jezdit ve skluzu

Určeno pro středně pokročilé, kteří zvládají základy – obrat proti větru (réčko), obrat po větru (halza), plážový start a láká je rychlost a menší plováky. Náplň kurzu: výuka jízdy v trapézu na plastových plovácích s dakronovou plachtou, postupně se získáním jistoty s monofilmovou plachtou, stoupání proti větru v trapézu bez středové ploutve (kačeny), vodní start, jízda ve skluzu. Plováky 120 až 160 litrů výtlaku.

F4 - Jsem závislák a windsurfing je můj život

Level určený velmi pokročilým jezdcům, tady už je to závislost. Jezdci mají zvládnutý plážový start na karbonových plovácích. Náplň kurzu: jízda v poutkách, powerhalza, skok z vody, duck jibe, race jibe. Plováky 100 - 135 litrů výtlaku.