zde se nacházíte:
Úvod > Kurzy > Pálava týden

Super týden s windsurfingem na Pálavě

Nové Mlýny - ATC Merkur Pasohlávky

 

Vydejte se s námi na Jižní Moravu.  Nejteplejší klima v ČR, otevřená krajina s druhou největší vodní plochou v ČR a vinné sklípky  zde vytvářejí asi nejlepší podmínky pro windsurfing v naší republice. Pálava je vhodná pro kurzy F1, F2, F3. Přesto, že je nádrž velmi rozlehlá, není se čeho bát. Pokud Vás vítr odfoukne dál od školy, přijedeme pro Vás s motorovým člunem. Bezpečnost je pro nás na prvním místě!!!

Ceník a přihlášky

Výuka

Většinu dne Vás budeme zasvěcovat do tajů windsurfingu, přičemž zažijete jistě hodně legrace, dobrodružství, nových pocitů,  zážitků  a  poznáte  také spoustu nových přátel. Kurz zvládne opravdu každý.

Výuka je vedena špičkovými instruktory s licencí ve skupinách podle úrovně F1 - F4  dle nejmodernějších výukových postupů. Začínáme teorií, ukázkami a nácvikem manévrů na suchu. Pokračujeme stabilitou a samotným výcvikem na vodě. Instruktoři jsou během výuky na vodě na blízku radou i pomocí.  Kurz zvládne opravdu každý. Výuka probíhá obvykle 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne dle počasí a hlavně větru. Ukážeme vám též jak nastrojit plachtu a vysvětlíme, jak si vyladit komplet. Za špatného počasí máme připraveny přednášky s videem o historii, vybavení, závodech a extrémním windsurfingu.

Když nebudeme surfovat

Při nepřízni počasí, nebo když si budete chtít odpočinout od windsurfingu, jsou Vám k dispozici naše paddleboardy, volejbalové a nohejbalové kurty či minigolfové hřiště. V okolí je mnoho krásných míst na výlety jako např. Mikulov, Valtice, Lednice, Pálava. Nedaleko kempu jsou i cyklostezky na kolečkové brusle a kolo, aquapark - Aqualand Moravia s vodními atrakcemi, skluzavkami, vířivkami, saunami nebo přímo na velké laguně wakeboarding. Samozřejmě žádné z aktivit nejsou povinné, proto můžete svůj volný čas využít, jak uznáte za vhodné.

Ubytování

 • V našich stanech.
 • Ve vašem vlastním stanu nebo přívěsu.
 • Chatka - F4
  bez sociálního zařízení, jen základní výbava
 • Bungalov ATC Merkur
  vlastní WC a sprcha, kuchyňský kout s vařičem a nádobím  +480 Kč os/den v červenci a srpnu). Nutná včasná rezervace!
 • Apartmány v okolí
  vlastní WC a sprcha
 • Vlastní ubytování

Kemp

ATC Merkur se nachází u obce Pasohlávky cca 40 km od Brna. V okolí kempu najdete nespočet vinných sklípků, cyklostezek a kulturních i sportovních atrakcí.

Pro milovníky bujaré zábavy a rušných večerů doporučujeme červenec a srpen, kdy můžete využít letní kino, vinné sklípky, grilování, živou hudbu a diskotéky. Pokud máte rádi spíše klid, kouzlo přírody, silnější vítr a méně lidí, je vhodnější červen a září.

Vybavení kempu: WC, sprchy, kurty pro tenis (kurt na tenis nebo nohejbal), plážový volejbal, tobogán, trampolíny, nohejbal, minigolf, půjčovna loděk a šlapadel, půjčovna trekingových kol, wakeboarding, půjčovna paddleboardů (SUP),  potraviny, restaurace, letní kino, wifi internet.

Stravování

V campu je několik prodejen potravin a nespočet restaurací, kde si každý najde to své. Můžete využít také kempovou kuchyňku s el. vařiči (nutné vlastní nádobí).

 

 

Vybavení školy

V naší půjčovně nabízíme nejmodernější vybavení pro všechny kategorie surfařů, ať už pro děti od 7 let, začátečníky či pokročilé.

 • pro začátečníky 30 kompletů plováky Hi-fly a BIC:164 - 240 litrů  + dakronové či monofilmové plachty od 3.0 metru do 5.0 metrů čtverečních
 • pro pokročilé plováky Fanatic a Starboard 95 - 165 litrů výtlak + kvalitní monofilmové plachty Duotone, Northsails, Gaastra a Simmer od 3.7 do 8.0 metrů čtverečních
 • pro děti od 7 let speciální dětská prkna Fanatic Ripper 100 - 120 litrů se středovou ploutví, lehké dětské plachtičky 1,5 - 3,6 metru.
 • pro všechny trapézy Prolimit, Duotone, Mystic,  vesty Konig, Mystic a GUL, neopreny Prolimit a Mystic

Termíny:

Každý týden od 11.6. 2023 do 10.9. 2023. Zahájení a ukončení kurzu je vždy v neděli. V případě zájmu o jiný termín je zde možnost individuální domluvy na vyhovujícím termínu za předpokladu alespoň 3 osob.

V ceně kurzu je zahrnuto:

 • Výuka windsurfingu - skupinová.
 • Zapůjčení kompletního vybavení pro windsurfing.
 • Zapůjčení neoprenu, vesty a trapézu jen pro Vás na celý týden.
 • Zapůjčení vybavení pro doplňkové sporty – padlleboardy
 • Minigolf, pronájem tenisového kurtu, tři beachvolejbalové kurty, letní kino.
 • Surfařské tričko.

Ceny:

1 týden kurzu windsurfingu  4990,-Kč- bez ubytování

Ubytování:

1. týden ubytování v campu stan nebo vlastní stan 1085,-Kč (1.6.-24.6. a 27.8.-30.9.)

1. týden ubytování v campu stan nebo vlastní stan 1960,-Kč (25.6. - 26.8.)

1. týden ubytování v chatce u F4  2100,-Kč (1.6.-24.6. a 27.8.-30.9.)

1. týden ubytování v chatce u F4 2660,-Kč (25.6. - 26.8.)

Všechny uvedené ceny jsou pro osobu a týden

Slevy:

Budete-li surfovat na vlastní výbavě máte slevu 700,- Kč.

 

Ceník a přihlášky

Provozovna Pasohlávky

ATC Merkur
Pasohlávky - Nové Mlýny I.

Tel: 602253132

Navigovat

Jak se k nám dostanete?

Autobusem z Brna směr Mikulov až ke kempu.

Autem se k nám dostanete z Brna směrem na Mikulov. Po 35 km, těsně před nájezdem na hráz přes jezero je odbočka a cedule ATC Merkur.