Číslo na vítr na Pálavě

Videa z kurzů F4

F4 doporučuje

Návštevnost

1. Kurzy windsurfingu

F1 - S windsurfingem začínám

Pro začátečníky, kteří na  windsurfingu buď nikdy nestáli, nebo se ještě nedokáží s jistotou vrátit do místa startu. Náplň kurzu: seznámení s vybavením a teorií windsurfingu, manipulace s windsurfingem, rozjezd, jízda v daném kurzu, obrat proti větru. Výuka probíhá na stabilních plastových plovácích s výtladem nad 180 litrů.

F2 - Už nějak jezdím a dokážu se bez problému vrátit.

Pro mírně pokročilé, kteří bezpečně zvládají řízení kurzu a obrat proti větru (réčko), dokáží se bez obtíží vrátit do místa startu. Náplň kurzu: zdokonalení jízdy na zaďák, obrat po větru (halza), plážový start, pro šikovné seznámení s trapézem na dakronových plachtách s plastovými plováky od 160 do 220 litrů, postupné zmenšování plastového plováku.

F3 - Umím toho docela dost i na měnších plovácích a chci začít jezdit ve skluzu.

Určeno pro středně pokročilé, kteří zvládají základy – obrat proti větru (réčko), obrat po větru (halza), plážový start a láká je rychlost a menší plováky. Náplň kurzu: výuka jízdy v trapézu na plastových plovácích s dakronovou plachtou, postupně se získáním jistoty s monofilovou plachtou, stoupání proti větru v trapézu bez středové ploutve (kačeny), vodní start, jízda ve skluzu. Plováky 120 až 160 litrů výtlaku.

 

F4 - Jsem závislák a windsurfing je můj život.

Level určený velmi pokročilým jezdcům, tady už je to závislost. Jezdci mají zvládnutý plážový start na karbonových plovácích. Náplň kurzu: jízda v poutkách, powerhalza, skok z vody, duck jibe, race jibe. Plováky 100 - 135 litrů výtlaku.

 

 

2. Kurzy kiteboardingu 

K1 - Kurz pro začátečníky - vyzkoušejte kite!

Základní kurz na suchu nabízí přípravu pro všechny další aktivity s kitem.

 Naučíme Vás teorii létání s kitem, přípravu vybavení, bezpečnost, start a přistání a nakonec budete schopni ovládat malého cvičného dráčka.

- Teorie cca 1 hod (bezpečnost, teorie větru, letové okno, technika ovládání kita).

- Praktická část 2 hodiny (příprava draka na start, letové okno, technika startu, přistání, zajištění draka na zemi, nouzové postupy, sbalení kita).

- 1 hod - samostatné procvičování pod dohledem instruktora.

- Individuální trénink.

 K2 - druhý až třetí den - kurz pro mírně pokročilé.

Krátké procvičení dovedností z prvního dne.

- Příprava velkého kitu a jeho správné nastavení, start a bezpečné ovládání, přístání velkého kitu bez prkna.

- Start kitu z vody.

- Body drag, ovládání kitu ve vodě.  

 K3 - rozjezdy.

- Rozjezdy na prkně.

- ŘÍzení po rozjezdu.

- Řízení daného kurzu-směru.

- Stoupání proti větru.

- Kontrolovaná jízda. 

 

K4- pro pokročilé.

 

V průběhu tohoto kurzu naberete jistotu při jakékoliv manipulaci s drakem, naučíte se řešit krizové situace a budete se umět s jistotou vrátit na místo, odkud jste vyjeli. Poté se můžete věnovat nácviku skoků a základních triků. Tady už začínáte propadat kitové epidemii.

 

F4 doporučuje