Číslo na vítr na Pálavě

Videa z kurzů F4

F4 doporučuje

Návštevnost

O škole windsurfingu


Chcete si užít léto na max? Poznat nový sport? Nové přátele? Užít si aktivní dovolenou? Adrenalin? Zkuste nejlepší sport léta – windsurfing!!! Tak jako v předešlých sedmnácti letech jsme i v létě 2015 připraveni nabídnout vám ty nejlepší kurzy windsurfingu.

Léto, slunce, vítr, vinné sklípky, spousta sportu, zábavy a nevšedních zážitků s partou nových přátel od rána do rána, sedm dní v týdnu. To vše, a mnohem víc očekávejte, rozhodnete- li se strávit týden své dovolené s námi u vody. Velcí i malí, hubení i širocí, mladí i staří, kluci i holky, muži i ženy – úsměvem zvládne windsurfing každý.

Pod vedením našeho stabilního teamu zkušených instruktorů zvládnete windsurfing lehce a rychle. Během týdne získáte tolik teoretických znalostí a praktických dovedností, kterých byste sami dosáhli za 1 až 2 roky.

Vaše maximální pokroky usnadní naše kvalitní windsurfingové vybavení. Každý rok nakupujeme třetinu zcela nového nejmodernějšího vybavení. Pro každého máme připravený jeden kompletní surf včetně neoprenu, vesty a trapézu na celý týden.

Hlavní náplní našich kurzů windsurfingu je samozřejmě naučit vás surfovat , ve zbylém čase se však snažíme nabídnout vám atraktivní program od rána do rána, plný sportů, her a zábavy.

Naše příjemné ceny jsou proti jiným windsurfingovým školám 3 krát nižší!!! Odrážejí naše nadšení a chuť odhalit kouzlo windsurfingu každému. Pozorně se podívejte, co vše zahrnují. Zajistíme vám ubytování a dopravu dle vašich požadavků a klidně s vámi mohou jet i přátelé či rodina, kteří nebudou surfovat.

Voda je náš život, děláme to fakt naplno, uděláme pro vás maximum a po 18-tiletech zkušeností víme, že naučíme surfovat opravdu každého od 10 let. Tak neváhejte a pojďte si užít léto s námi!

Nebojte se windsurfingu! Velcí i malí, hubení i širocí, mladí i staří, kluci i holky, muži i ženy – s úsměvem zvládne windsurfing každý.

Vybavení

Naše vybavení je sestaveno tak, abychom dokázali uspokojit pestré spektrum požadavků úplných začátečníků i velmi pokročilých surfařů. Statní muži, křehké dívky i děti od 10 let si příjdou na své. Škola nabízí nejkvalitnější a nejmodernější vybavení, které zaručuje vaše maximální pokroky a úžasné zážitky na vodě.

Škola na Pálavě

- pro začátečníky 50 kompletů Hi-fly  plováky 165 - 220 litrů. Plachty 1,5 - 5,0 m

- pro pokročilé 20 plováků Fanatic, Starboard (95-160 litrů)  a 40 plachet North Sails, Gaastra a Simmer  (3,7 - 8,0 m)

- pro všechny trapézy Mystic, Gaastra a Santi, vesty König, Mystic, neopreny Pro-limit, Mystic

 Škola na Bolu (Chorvatsko)

- pro začátečníky 30 kompletů Hi-fly 164 - 220 litrů  + dakronové či monofilmové dětské plachty od 1.5 metru do 5.0 metrů čtverečních

- pro pokročilé plováky Fanatic, Starboard 95 - 165 litrů výtlak + kvalitní monofilmové plachty North Sails, Gaastra a Simmer od 3.7 do 8.0 metrů čtverečních

- pro všechny trapézy Mystic, Santi a Mauimagic, vesty GUL, Mystic, neopreny Prolimit, Mystic

Systém výuky

Výuka je vedena špičkovými instruktory s licencí ve skupinách po maximálně 8 osobách, dle nejmodernějších vyukových postupů. Začíná teorií, ukázkami a nácvidem manévrů na suchu na trenažeru. Pokračuje na vodě nácvikem stability a potom samotným výcvikem na vodě. Instruktoři jsou během výuky na vodě nablízku radou i pomocí. Kurz zvládne opravdu každý. Ukážeme vám, jak strojit plachtu, vysvětlíme, jak si vyladit komplet, za špatného počasí máme připraveny přednášky s videem o historii, vybavení, závodech a extrémním windsurfingu.

Kurzy jsou rozděleny do stupňů F1 - F4, na základě dovedností, které během týdenního kurzu můžete získat. Zvolte si proto kurz ušitý na míru vašim schopnostem.

 

F1 - S windsurfingem začínám.

Pro začátečníky, kteří na windsurfingu buď nikdy nestáli, nebo se ještě nedokáží s jistotou vrátit do místa startu. Náplň kurzu: seznámení s vybavením a teorií windsurfingu, manipulace s windsurfingem, rozjezd, jízda v daném kurzu, jízda na zaďák, obrat proti větru a snižování výtlaku plováku. Výuka probíhá na stabilních plastových plovácích s výtladem nad 180 litrů a s dakronovými plachtami.

 

F2 - Už nějak jezdím a dokážu se bez problému vrátit.

Pro mírně pokročilé, kteří bezpečně zvládají řízení kurzu a obrat proti větru (réčko), dokáží se bez obtíží vrátit do místa startu. Náplň kurzu: zdokonalení jízdy na zaďák, obrat po větru (halza), plážový start, pro šikovné seznámení s trapézem na dakronových plachtách s plastovými plováky od 160 do 220 litrů, postupné zmenšování plastového plováku.

 

F3 - Umím toho docela dost i na měnších plovácích a chci začít jezdit ve skluzu.

Určeno pro středně pokročilé, kteří zvládají základy – obrat proti větru (réčko), obrat po větru (halza), plážový start a láká je rychlost a menší plováky. Náplň kurzu: výuka jízdy v trapézu na plastových plovácích s dakronovou plachtou, postupně se získáním jistoty s monofilovou plachtou, stoupání proti větru v trapézu bez středové ploutve (kačeny), vodní start, jízda ve skluzu. Plováky 120 až 160 litrů výtlaku.

 

F4 - Jsem závislák a windsurfing je můj život.

Level určený velmi pokročilým jezdcům, tady už je to závislost. Jezdci mají zvládnutý plážový start na karbonových plovácích. Náplň kurzu: jízda v poutkách, powerhalza, skok z vody, duck jibe, race jibe. Plováky 100 - 135 litrů výtlaku.

 

F4 doporučuje