Číslo na vítr na Pálavě

Videa z kurzů F4

F4 doporučuje

Návštevnost

KIDS WINDSURFING CAMPS

V roce 2012 jsme za podpory Life Vision uspořádali 1. KIDS WINDSURFING CAMP. Každoročně se na našich kurzech objevuje víc a víc dědí ve věku prvního stupně základní školy. Uvědomujeme si, jakou pozornost děti při výuce vyžadují, aby byl čas strávený na surfu efektivní. Není nic horšího, než když dětem tento nádherný sport někdo znechutí. Ať už nevhodným vybavením, nebo špatnou metodikou.

 

REPORT Z 1. KEMPU

Od pátečního poledne až do nedělního večera se na Pálavu dostavily nové naděje českého windsurfingu. Life Vision ve spolupráci s F4 školou windsurfingu uspořádala 1. Kids windsurfing camp! Počasí vyšlo úžasně a v Brodě nad Dyjí, který leží na protějším břehu horní Novomlýnské nádrže, padnul v sobotu odpoledne teplotní rekord. Vítr byl jednoznačně nejsilnější v pátek a postupně ubíral na intenzitě. Pro děti však byly větrné podmínky ideální a za víkend jsme přímo na vodě strávili přes 13 hodin.
Nejmladší malé windsurfařce bylo pouhých 6 let!!! Všichni během tří dnů zvládly rozjezd, jízdu na boční vítr, obrat proti větru, jízdu na zadní vítr a halzu. Pokročilejší družstvo se staršími dětmi ve věku okolo třinácti let pokročili až k helitecu, předvedli si plážový start, poslední den začali dokonce jezdit v trapézu.
Kromě ježdění jsme si užili spoustu legrace při minigolfu, plážovém volejbale, na trampolínách, na motorovém člunu, nebo při pádlování na stand up paddle. Páteční grilování si užil především dospělý doprovod, stejně jako malou párty po ní.
V příštím roce chceme v dětských pokračovat uspořádat minimálně pět víkendových kempů se začátkem v pátek odpoledne a také minimálně jeden celotýdenní intenzivní kurz v Chorvatsku, zaměřený právě na děti.
Děkujeme všem, kteří se na kempu jakkoli podíleli a těšíme se na viděnou u vody.
Marek Vejrosta

 

F4 doporučuje